top of page

כיצד לנקות את מזרן היוגה שלך

כיצד לנקות ולחטא את מזרן היוגה והציוד שלך

yoga pose

אין ספק ש- COVID-19 שינה את אופן החיים שלנו והדרך התרגול שלנו. גם מחוץ למגיפה, חשוב לדעת כיצד לנקות את מזרן היוגה שלך כראוי. שימו לב שבכל קניה של מזרוני MANDUKA מגיע הסבר נקיון. אנו ממליצים לעבור על המידע ואפילו לצלם את ההוראות.

הכירו את המזרן שלכם לפני שמנקים אותו

הבנת החומרים השונים המשמשים במזרני המנדוקה שלנו חשובה, מכיוון שישנן שיטות שונות לניקוי של כל מזרן.

  

 • סדרת PRO כגון PRO, PROlite, PRO Travel- מזרונים אלה מיוצרים באמצעות חומר תא סגור, כלומר שום דבר לא יכול להיספג במזרן, וניתן לנקות את המזרן ביסודיות על פני השטח בכל פעם.  

 • סדרת eKO כגון eKO, eKO Lite, eKO SL - מזרונים אלו מיוצרים עם גומי טבעי ותא סגור. ניתן לנקות ולחטא את המזרונים הללו בקלות, אך יש לייבש אותם כראוי.  

 • סדרת GRP כגון GRP, GRP Lite, Adapt - מזרונים אלה עשוים מגומי ומבניית PU פתוחה. מטרתם לספוג לחות ולספק אחיזה מירבית ככל שהם נרטבים, כך שניקוי מזרונים אלה ביסודיות דורש את מירב תשומת הלב והטיפול מכיוון שהוא מיוצר מחומר סופג ביותר.

 • סדרת Begin כגון Manduka X - מזרונים אלה מיוצרים באמצעות חומר תא סגור TPE, כלומר שום דבר לא יכול להיספג במזרן, וניתן לנקות את המזרן היטב על פני השטח בכל פעם.

איך להכין חומר ניקוי למזרנים:

מצרכים:

 • בקבוק ריסוס

 • חומץ לבן או הממליס

 • מים מפולרטים

 

הוראות:

 1. מערבבים את החומץ או הממליס עם מים מפולרטים ביחס של 1 ל -4 בבקבוק הריסוס. זאת אומרת שעל כל כוס חומץ אחת לשים 4 כוסות מים. 

 2. אם תרצו שהתרסיס שלכם יהיה בניחוח קל, הוסיפו 2 עד 4 טיפות שמן ארומנטי לבקבוק. לשקול שמן עץ התה, שבו יש מיקרוביאלית חיוני. אפשרויות פופולריות אחרות כוללות שמנים ארומנטים כמו לבנדר, לימון, מנטה או תפוז. 

 3. סגרו את הבקבוק ונענעו בקלות עד לשילוב החומרים.

 4. הניחו את המזרן על גבי משטח ישר ורססו באדיבות את תערובת הניקוי. רססו את המזרן ביותר חומר ממה שנראה שתזדקקו לו, בשביל לתת לו להשרות בחומר.

 5. בעזרת מגבת נקייה, משפשפים את החומר לתוך המזרן בתנועות מעגליות.

 6. תנו למזרן שלכם להתייבש פרוש ואז הפכו אותו כדי לנקות את הצד השני באותו אופן.

 7. אם אפשר, תתלו את המזרן שלכם לייבוש על גב כיסא או מעקה במרפסת למשך 12 שעות.

 8. לאחר שהמזרן יבש למגע, גלגלו אותו בחוזקה עד לשימוש הבא.

מידע חשוב: אין לרחוץ את המזרנים באמבטיה, מכונת כביסה, או עם שואב אבק! ניקוי בדרכים אלה עלולים לפגוע במזרן.

אין להשתמש בסבון נוזלי בשביל ניקוי המזרן. סבון עלול לגרום להחלקה בזמן אימון!

הערה: תהליך זה עובד עבור מזרני Pro, מזרני eKO, מנדוקה X, ומזרני BEGIN.

אין להשתמש בחומרים זרים על מזרנים הסופגים לחות (סדרת GRP) מכיוון שהנוזל ייספג בתוך המזרן בלי דרך להוציא אותו. - מזרני GRP ניתן לנקות באמבטיה - תנו למזרן לצוף באמבטיה מלאה עם מים חמים ומעט חומר הניקוי למשך 10 דקות.

cleaning a matrress

שאלות נפוצות: 

ש: באיזו תדירות עלי לנקות את המזרן שלי?

ת: בכל פעם שאנו משתמשים במזרן, גופינו משחררים עור וזיעה על פני השטח. עם הזמן, אותם חומרים מזמינים חיידקים לצמוח, מה שגורם לריח לא נעים. לפחות פעם בשבוע עליכם לבצע את ההוראות לניקוי המזרן. באופן כללי, אין צורך בחיטוי עמוק של המזרן, אלא אם כן יש חשש לחשיפה לחיידקים. אם אתם מתאמנים בבית ואף אחד בביתכם לא חולה, אין באמת צורך לחטא את המחצלת לעתים קרובות מאוד. עם זאת, לאור התפשטות אסימפטומטית הנוכחית של COVID-19, חיטוי פעם בשבוע הוא כנראה רעיון טוב. אם אתה מתאמן בסטודיו, עליך לחטא את המחצלת שלך (מלפנים ומאחור) לאחר השיעור.

ש: כמה זמן צריך להשאיר את החומר ניקוי על מזרן היוגה לפני שמנקים אותו?

ת: חשוב מאוד לתת לחומר החיטוי לעבוד. יש לוודא ולשטוף היטב את המזרן לאחר חיטוי וניקוי. כמו כן, חשוב מאוד לציין כי יש להשתמש בחומרי חיטוי רק על משטחים שאינם נקבוביים. מזרונים שנועדו לספוג לחות כמו סדרת GRP משמשות ליוגה חמה ולעולם אינן אמורות לעבור בחיטוי מכיוון שהנוזל ייספג במזרן ואז לא ניתן יהיה לנקות אותו.

 

ש: האם אוכל להשתמש באקונומיקה על המזרן שלי?

ת: אנו לא ממליצים על אקונומיקה. זהו אחד המנקים הקשים ביותר עבור המזרן והן עבור המשתמש. אנו ממליצים להשתמש באחד מחומרי החיטוי המאושרים על ידי הEPA המפורטים לעיל, על פי כל הוראות השימוש, ולהקפיד לשטוף היטב את המחצלת לאחר מכן. התרחק ממוצרים עם כימיקלים קשים מכיוון שאלו יפגעו במזרן.

 

ש: האם אוכל לכבס את המזרן שלי במכונת הכביסה?

ת: לא . הניקוי היעיל ביותר שניתן לתת למזרן שלך הוא ביד עם מטלית רכה עם פתרון הניקוי המתאים. מכונת כביסה תפגע במזרן שלך ותגרום להזדקנות מהירה של המוצר.

 

ש:  האם מזרן ה- EKO מתחמצן כמו מזרוני גומי אחרים בשוק?

ת:  חמצון, או שינויים בצבע ובמרקם, הוא תוצר לוואי של מוצרי גומי טבעיים. אחסון מזרן ה- eKO שלכם בסביבה יבשה ללא אור שמש יאריך את חיי המזרן. לטיפול אופטימלי, נגבו את המחצלת במים לפני כל שימוש ונקו לפי הצורך.

 

ש:  מזרן הגומי הטבעי שלי מכיל כתמים לבנים. האם המזרן שלי נהרס?

ת:  גומי טבעי חווה תהליך המכונה חמצון כאשר המזרן נחשף לחמצן ולאור. אנו לא ממליצים להשאיר את המזרן באור שמש ישיר לאורך זמן ממושך. שינוי צבע או כתמים לבנים יכולים להתרחש כתוצאה מאור שמש רב מדי. אם זה קורה, אל דאגה ניתן לנקות את המחצלת שלך עם ניקוי המחצלת שלנו המיוצר במיוחד כדי לחדש את המחצלת למצב טבעי.

 

ש: איך לנקות את מזרן ה- EKO שלי?

ת:  מבלי להשרות את המזרן, השתמש בכמות נדיבה של חומר הניקוי. הניחו לחומר לשבת במשך 5 דקות ואז השתמשו במטלית נקייה בעדינות נגבו את המזרן עד לייבוש לפני גלגול או שימוש.

אנו לא ממליצים לנקות את המזרן בעזרת צינור גינה, להכניס אותה לאמבטיה, למקלחת, למכונת הכביסה או להשתמש בשואב אבק, מכיוון שכל אחד מאלה עשויים לפגוע במזרן. אין להשאיר את המזרן חשוף לכמויות גדולות מדי של אור שמש. אין להשתמש בשום סוג של סבון לניקוי, מכיוון שהוא יפגע בביצועים ובשלמות המחצלת. שיטת המלח אינה מיועדת לשטיחי eKO. 

 

ש:  איך לנקות את מזרן ה- PRO שלי?

ת : מזרן ה- PRO שלך ימשיך להשתפר באמצעות השימוש וככל שהמזרן מזדקן, יצור יותר חספוס פני השטח והחלקה מופחתת.

שמור את מחצלת ה- PRO במצב הטוב ביותר על ידי ניגוב לאחר כל אימון. רססו את כל שטח המזרן בחומר הניקוי. השתמש במטלית נקייה כדי לנגב את המחצלת יבשה לפני גלגול או שימוש. אין להשרות, לקלח או להטביע את המזרן במים. אחסנו במקום קריר ויבש.

לניקוי עמוק יותר: רססו בנדיבות עד שהמזרן רטוב לגמרי. חכו 1-2 דקות. השתמשו במטלית נקייה כדי לקרצף בעדינות את כל האזורים שיש בהם לכלוך או כתמים. ייבשו את המזרן לפני גלגול או שימוש.

כדי לחטא היטב את המזרן שלך: השתמשו בחומר הניקוי של מנדוקה.

 

ש:  איך לנקות את מזרן ה- GRP שלי?

ת: לעולם אין לנקות את המזרנים המיועדים לספיגת לחות סדרת GRP בחומר חיטוי מכיוון שהנוזל ייספג במזרן ואז לא ניתן יהיה לנקות אותו היטב.

מזרני GRP ניתן לנקות באמבטיה - תנו למזרן לצוף באמבטיה מלאה עם מים חמים ומעט חומר הניקוי למשך 10 דקות. יש לשטוף את הבד ביסודיות ולנגב את המזרן במים נקיים. השתמשו במטלית יבשה כדי לספוג עודפי מים. תלו את המזרן לייבוש לפני הגלגול והאחסון.

 

ש:  איך לנקות את מזרן ה- Begin שלי?

ת: שמרו על המזרן במצב הטוב ביותר על ידי ניגוב לאחר כל אימון. רססו את כל שטח המזרן. השתמשו במטלית נקייה כדי לנגב את המזרן עד ליבוש לפני גלגול או שימוש. לעולם אין להשרות, לקלח או להטביע את המזרן במים. אחסן במקום קריר ויבש.

לניקוי עמוק יותר: ריססו בנדיבות עד שהמחצלת רטובה לגמרי ולחכות 1-2 דקות. השתמשו במטלית נקייה כדי לקרצף בעדינות את כל האזורים שיש בהם לכלוך או כתמים. ייבש את המזרן לפני גלגול או שימוש.

על מנת לחטא היטב את המזרן שלך: השתמשו בחומר הניקוי של מנדוקה.

 

ש: איך לנקות את מזרן ה- MANDUKA X שלי?

ת: בגלל המרקם הגס של המנדוקה X, יותר נוח להשתמש במטלית נקייה לחה כדי לנגב את המזרן. רססו את המזרן באדיבות ונגבו עם מגבת נקייה. חיזרו על התהליך על פי הצורך. ייבשו טוב לפני גלגול או שימוש. לעולם אין להשרות, לקלח או להטביע את המזרן במים. אחסן במקום קריר ויבש.

לניקוי עמוק יותר: ריססו בנדיבות עד שהמחצלת רטובה לגמרי ולחכות 1-2 דקות. השתמש במטלית נקייה כדי לקרצף בעדינות את כל האזורים שיש בהם לכלוך או כתמים. ייבש את המזרן לפני גלגול או שימוש.

כדי לחטא היטב את המזרן שלך: השתמשו בחומר הניקוי של מנדוקה.

לשאלות נוספות אנא שלחו לנו דוא"ל לכתובת support@manduka.co.il 

bottom of page